ACES - RAW ROCK´N ROLL

ACES Biografia

Kapela ACES sa sformovala v roku 2011, keď ešte len 15 a 17-roční bratia Tomo a Lubo Michalčákovci (gitara-spev, bicie) pribrali ďalších 2 členov – gitaristu Štefiho Tomka a basáka Tomáša Granca, ktorého v lete 2013 vystriedala Paulina Morvay.

Prvé koncerty začali v lete roku 2012 na bratislavskej klubovej scéne, no už o rok neskôr kapela zaznamenáva väčšie úspechy aj mimo SK. Okrem koncertov v Ostrave, Opave, Liberci a iných CZ mestách mladí ACES vystúpili aj na najväčšom slovenskom rockovom festivale, TOPFEST 2013. Medzi veľké úspechy patrí umiestnenie v česko-slovensko-poľskej súťaži Radegast Líheň, kde Aces boli najmladší, no napriek tomu skončili z 217 kapiel na 2. mieste a dosiahli najvyššie umiestnenie zo všetkých českých a slovenských kapiel - „Nejvíce originality prokázali mladí slovenští ACES v čele s famózním zpěvákem.“ Nasledovala séria koncertov so špičkovou rakúskou hardrockovou kapelou EASY a v lete účasť na viacerých českých a slovenských festivaloch, aj na spomínanom Topfeste. A nakoniec v druhej polovici roku medzinárodné turné v 4 krajinách. Koncom roka 2013, v decembri, ACES zverejňujú svoj prvý oficiálny klip.

Chceš tričko ACES?

YouTube Videos

Rok 2014 začali ACES koncertom so skupinou Horkýže Slíže vo Viedni a po ďalších koncertoch v Rakúsku s EASY sa prebojovali aj do finále rakúskej kapelovej súťaže EVN Band Contest medzi Top 4. Lubo Michalčák odchádza dlhodobo do zahraničia a novým bubeníkom sa stáva Dominik Špuler.

V priebehu roka 2014 sa začali verejne hrať prvé songy ACES v rádiu ( rádio Aligator).

V štúdiu sa kapela venuje nahrávaniu nových piesní a popri tom samozrejme koncertuje doma aj v zahraničí, napr. v slávnom klube Melodka a ďalších kluboch v Brne a v Rakúsku.

V roku 2015 Paulína odchádza z kapely a na jej miesto nastupuje nový hráč na basgitaru Samuel Somorjai. Spolu s ním ACES pravidelne účinkujú v novom muzikáli ako rocková kapela v divadle Nová Scéna v Bratislave. Okrem toho sa začiatkom roku podarilo aj zopár zaujímavých koncertov, napr. pre prestížny Forbes alebo ako predkapela legendárnych Boney M. v Hant Aréne v Bratislave.

ACES Filozofia

Filozofia kapely je veľmi jednoduchá; hrať, ale na nič sa nehrať. Preto ACES prinášajú to, čo sa v dnešnej dobe pomaly vytráca z hudobného priemyslu; a to kvalitnú hudbu plnú energie, vyváženú pódiovou show, ktorá však ide priamo od srdca, spontánne. Kapela takmer vôbec nevyužíva efekty, loopy, playback a nevytvára príliš teatrálnu šou, aby neoddialila ľudí od hudby. Tomo: „Ak je hudba dobrá, bude znieť dobre aj s jednou akustickou gitarou. Všetko ostatné tomu len dodáva šťavu. Ale keď sa to preženie, už sa stráca prapodstata hudobnej myšlienky. Preto hráme jednoducho a surovo. Preto Raw Rock´n Roll.“